Prarastoji šlovė grįžta į rizikos draudimo fondų kiemą

Posted on 28, February 2018

Novus

Novus

Fondo partneris

Po kelerių metų nepalankių tendencijų hedge, arba rizikos draudimo, fondai pradeda atgauti investuotojų susidomėjimą. Iškritikuotai industrijai susigrąžinti pasitikėjimą gali padėti rinkose besikeičiančios sąlygos.

Praėjusius kelerius metus išgyvenusi investuotojų lėšų atsiėmimus ir kritiką dėl aukštų mokesčių nepateisinančių rezultatų, kuriuos dar labiau išryškino pigiųjų biržoje prekiaujamų fondų (angl. exchange traded funds, ETFs) išpopuliarėjimas, rizikos draudimo fondų industrija praėjusiais metais pradėjo matyti pirmuosius teigiamus investuotojų lėšų srautus.

Kaip rodo alternatyvių investicijų rinkos tyrimų ir statistikos bendrovės „Preqin“ duomenys, per praėjusius metus pasaulio rizikos draudimo fondų sektorius sulaukė 44,4 mlrd. USD grynojo teigiamo investuotojų lėšų srauto, palyginti su 110 mlrd. USD neigiamu grynuoju srautu 2016 m.

„Didžiausia dalis investuotojų nuo 2013 m. gruodžio planuoja padidinti investicijas į rizikos draudimo fondus ateinančiais metais“, – naujausioje rinkos apžvalgoje teigia „Preqin“.

– Teismas: „Lewben Investment Management“ neatitinka nacionalinio saugumo kriterijų

– Aktyviai valdomų fondų sugrįžimas

– Lietuviškų hedge fondų rinką papildys ir „Novus Asset Management“

Lietuviškai nėra bendro nusistovėjusio pavadinimo šiems fondams, kurie dėl unikalių rizikos ir grąžos charakteristikų yra laikomi atskira turto klase – jie vadinami rizikos draudimo, apribotos rizikos, alternatyviais fondais.

Palankios sąlygos

Prieš kelias savaites rinkose įvyko bene didžiausia per pastarąją bulių rinką korekcija, iki jos istorinėse žemumose buvęs kintamumas šoktelėjo, sukeldamas nerimo investuotojams dėl tolesnių rinkos perspektyvų.

Ruslanas Andrejevas, rizikos draudimo fondo „Craftstone Capital Appreciation Fund“ valdytojas ir „Lewben Investment Management“ valdybos narys. „Daugeliui investuotojų kyla noras apsaugoti savo investicinio portfelio grąžą, dalį jo perkeliant į hedge fondus. Ypač daug dėmesio susilaukia tokios strategijos, kurios gali uždirbti ir iš akcijų kritimo.“

„Mūsų pačių fondo turto augimo dinamika patvirtina „Preqin“ skelbiamus duomenis – mes taip pat stipriai ūgtelėjome ir jaučiame didesnį susidomėjimą rinkoje, mat mūsų fondo privalumus leidžiantis išnaudoti kintamumas (volatility) grįžta į rinkas. Tai lemia daugelis veiksnių, pradedant valiutų karais ir baigiant naujomis sankcijomis. Po euforijos laikotarpio kapitalo rinkose paprastai ateina korekcija – ilgesnė ar trumpesnė, stipresnė ar silpnesnė, bet ji ateina , – sako Ruslanas Andrejevas, rizikos draudimo fondo „Craftstone Capital Appreciation Fund“ valdytojas ir „Lewben Investment Management“ valdybos narys. –Šis procesas matomas pastaruoju metu, todėl daugeliui investuotojų kyla noras apsaugoti savo investicinio portfelio grąžą, dalį jo perkeliant į hedge fondus.“

„Macro“ fondai

Kaip rodo rizikos draudimo fondų statistika už praėjusius metus, ypač už ketvirtąjį ketvirtį, labiausiai lėšos grįžo į CTA ir „macro“ strategijas įdarbinančius fondus.

Būtent pastarosios strategijos fondams gali atsiverti palankios perspektyvos, mat rinkose galimai prasideda struktūriniai pokyčiai – centriniai bankai atsitraukia nuo kiekybinio skatinimo ir pereina prie pinigų politikos griežtinimo, atitinkamai kyla obligacijų pajamingumai, arba, kaip sako p. Frejus, rinkos „paliekamos funkcionuoti pačios sau“.

„Paskutinius kelerius metus „global macro“ strategijos dėl centrinių bankų politikos sunkiai funkcionavo, nes makroekonominiai dėsniai buvo šiek tiek iškraipyti. Kai kurie gerai žinomi fondai nusprendė užsidaryti, grąžinti investuotojams pinigus vien dėlto, kad jie galvoja, kad jų strategija tame etape neveikia, – aiškina p. Frejus. – Dabar į sceną išeina makroekonominis poslinkis, kuris turėtų sugrąžinti tuos dėsnius, kurie galioja normalios rinkos sąlygomis, gali  būti, kad „global macro“ išryškės kaip laiminti strategija.“

Lietuvoje pernai įsteigtas pagal „macro“ strategiją investuojantis rizikos draudimo fondas. Kaip tąkart aiškino „NOVUS Global Macro Fund“ fondą įkūrusios investicijų valdymo įmonės „Novus Asset Management“ direktorius Leonardas Diržys, fondas įkurtas vadovaujantis įsitikinimu, kad centrinių bankų pinigų politikos įtaka turėtų mažėti, ir rinkoje daugiau dėmesio bus kreipiama į makroekonominius rodiklius bei įmonių rezultatus.