Lietuviškų hedge fondų rinką papildys ir „Novus Asset Management“

Paskelbta 11, gegužės 2017

Novus

Novus

Fondo partneris

Investicijų valdymo įmonė „Novus Asset Management“ steigia fondus alternatyvioms investicijoms – Lietuvos rinkoje atsiras antrasis hedge fondas, dar vienas fondas papildys nekilnojamojo turto investicijų srautą. Bendrovė taip pat kalba apie plėtrą ir investicijas į technologijas.

Rinkos prižiūrėtojas Lietuvos bankas patvirtino taisykles bendrovės kuriamiems fondams „Novus Global Macro Fund“ ir „Novus Capital Fund“.

Abu fondai skirti informuotiesiems investuotojams. Tiesa, pirmasis bus atvirojo tipo – prieinamas platesnei informuotojų investuotojų auditorijai, antrasis – uždarojo tipo.

„NOVUS Global Macro Fund“ yra hedge fondas, kuris investuos pagal „macro“ strategiją, kai valdytojai investicijas atlieka remdamiesi makroekonominių duomenų analize ir prognozėmis.

– Prarastoji šlovė grįžta į rizikos draudimo fondų kiemą

– Lietuvių tinklas Ukrainoje gavo paskolą plėtrai

– Lietuviai vis labiau atranda alternatyvias investicijas

„Fondas ieškos, strategiją atitinkančių bei didžiausią rizikos ir grąžos santykį turinčių investicijų akcijų, obligacijų, valiutų ir žaliavų rinkose. Investicijoms drausti bei investicijų grąžai padidinti bus aktyviai naudojamos išvestinės finansinės priemonės“, – komentuoja Leonardas Diržys, „Novus Asset Management“ direktorius.

Bus bandoma suformuoti 5-7 mln. Eur dydžio fondą, kuris sieks 20% vidutinės metinės grąžos, minimali investavimo suma – 50.000 Eur.

Tai – jau antrasis Lietuvos investicijų valdytojų kūrinys hedge fondų srityje. Praėjusį rudenį investicijų valdymo įmonė „Orion Asset Management“ įsteigė informuotiesiems investuotojams skirtą fondą „Orion Fund of Hedge Funds“. Šis fondas investuoja į kitus atrinktus rizikos draudimo fondus. Čia investuotojai gali įdarbinti nuo 30.000 Eur. Planuojama fondo vidutinė ilgalaikė metinė grąža yra 10–12%.

Ponas Diržys sako, kad rizikos draudimo fondą įmonė valdo pati. „Macro“ strategijos fondo steigimą jis iš dalies motyvuoja įsitikinimu, kad centrinių bankų pinigų politikos įtaka turėtų mažėti, ir rinkoje daugiau dėmesio bus kreipiama į makroekonominius rodiklius bei įmonių rezultatus.

„Taip pat daug galimybių matome žaliavų rinkose. Jau dabar investicijos į energetikos sektoriaus akcijas bei obligacijas sudaro nemažą dalį esamų subfondų investicijų. Pristatant naują fondą klientams, jis sulaukė didelio susidomėjimo ir jau dabar esame užsitikrinę ženklias pradines investicijas“, – tikina p. Diržys.

Nedidelės NT investicijos

Išaugusį Lietuvos nekilnojamojo turto investicinių fondų, skirtų informuotiesiems investuotojams, spektrą papildė ir bendrovės steigiamas fondas „Novus Capital Fund“. Bendrovė fondo investuotojams sieks uždirbti iš NT nuomos ir vystymo. Investicijos bus paskirstytos tarp administracinės paskirties objektų ir būsto, aiškina Vitalijus Semionovas, bendrovės investicijų konsultantas.

Pasak jo, fondas pirks jau išplėtotus administracinės paskirties objektus su tikslu nuomoti, į gyvenamosios paskirties objektus bus investuojama siekiant uždirbti su tikslu parduoti brangiau.

Pirmųjų investicijų atveju, pasak p. Semionovo, bus orientuojamasi į mažesnius objektus.

„Tai yra objektai iki 1 mln. Eur, – sako investicijų konsultantas. – Tikslas, kad tai būtų atskiras objektas su kuo mažiau priklausinių nuo kaimynų ir turėtų savo žemę, bet jeigu tai yra pastatas, kur mums pavyksta įsigyti visą aukštą ir būti to aukšto administratoriais, mums tai yra priimtina.“

Pasak p. Semionovo, nuomos pajamoms gauti bus investuojama į tuos objektus, kuriuose galima pagerinti pastato ar patalpų kokybę, atliekant remonto ar rekonstrukcijos darbus.

Investicijų NT sektoriuje fondo įkūrimą valdytojai motyvuoja „poreikiu iš esamos klientų bazės“.

„Mūsų klientai turi poreikį dalyvauti nelabai dideliuose projektuose, žiūri į mažesnius, kur yra didesni pajamingumai“, – sako p. Semionovas.

Jis sako, kad fondas iš nuomos sieks uždirbti po 6–8%, investuotojams būtų išmokami metiniai dividendai. Didesnę grąžą fondas sieks uždirbti iš fondo investicijų dalies į gyvenamosios paskirties būsto projektų vystymą. Juose numatyta tikslinė grąža viršija 12%.

„Mūsų portfelinė grynoji tikslinė investicinė grąža yra 10%“, – sako p. Semionovas.

Nekilnojamojo turto vystymo projektuose fondas ketina dalyvauti kaip finansinis investuotojas.

Fondo užskolinimo lygis planuojamas iki 30%, fondo dydis pirmaisiais veiklos metais turėtų siekti 5 mln. Eur, o planuojamas dydis – 10 mln. Eur, pirmieji įsigijimai „jau yra horizonte“.

Ketina plėstis

„Novus Asset Management“ šiuo metu valdo sudėtinį specialųjį fondą „Novus strategic fund“, kurį sudaro „Novus balanced portfolio“ ir „Novus dynamic portfolio“ subfondai.

Ponas Diržys sako, kad nauji fondai steigiami, nes įmonė ketina „aktyviai plėstis“, jau vykdoma darbuotojų paieška, ruošiamasi investicijoms į technologijas.

„Siekiant padidinti fondų veiklos efektyvumą bei pelningumą, jau dabar veikloje naudojame išvestines finansines priemones ir, manau, jų panaudojimo galimybės ir išnaudojimo resursas tik didės, todėl čia, vėlgi, prireiks investicijų tiek į specifinę programinę įrangą, tiek į žmones su stipriais matematikos, statistikos bei programavimo pagrindais, – aiškina p. Diržys. – Rinkoje konkurencija didelė, todėl norint išsiskirti ir užtikrinti klientams geriausią paslaugų kokybę bei rezultatą, reikia žengti koja kojon su technologijomis.“

Pasak „Novus Asset Management“ direktoriaus, ieškomi konsultantai ir pora jaunesniųjų portfelių valdytojų.

„Jau sulaukėme kandidatų iš visų trijų Baltijos šalių. Kadangi matome globalias tendencijas rizikos draudimo fondų sektoriuje, kai stengiamasi kiek įmanoma daugiau procesų bei strategijų automatizuoti, patys sieksime investuoti ir kurti algoritmus dalies valdymo strategijų automatiniam vykdymui“, – sako p. Diržys.