Naujas Novus Asset Management fondas Pan Baltic Private Debt startuoja

Paskelbta 28, rugpjūčio 2023

Novus

Novus

Fondo partneris

Fondas teiks finansavimą smulkiam ir vidutiniam verslui taip skatindamas ekonomikos augimą Lietuvoje. Pagrindinis dėmesys bus sutelktas į srautinių NT projektų vystymo ir įmonių įsigijimo finansavimą bei žemės ūkio technikos ir transporto priemonių lizingą.

Pagrindinė fondo steigimo idėja – nepakankamas kapitalo prieinamumas smulkioms ir vidutinėms įmonėm Baltijos šalių rinkose bei išaugusi 8% skolinimosi kaina.

– Pinigų politikos ciklas keičiasi, mažėjant bankų konkurencijai, augant bazinėms palūkanoms ir griežtėjant kitoms keliamoms sąlygoms. Įmonėms darosi vis sudėtingiau finansuoti plėtrą ar refinansuoti esamus įsipareigojimus.
– Bankų vidinės skolinimo taisyklės paskolų dydį riboja pagal įmonės pelningumo rodiklius, o įmonės turimas turtas tik maža dalimi įtakoja banko sprendimą.
– Pan Baltic Private Debt Fund siekia užpildyti šią nišą ir teikia finansavimą įmonėms, kurios turės pakankamai užtikrinimo priemonių tam, kad garantuotų tinkamą įsipareigojimų vykdymą.

Baltijos šalys visuomet buvo charakterizuojamos kaip besivystančios ir greitai augančios rinkos, tačiau labai stipriai priklausančios nuo Skandinaviškų bankų kredito politikų ir, tuo pačiu, mažai išvystyta alternatyvaus finansavimo infrastuktūra. Esant didesniam neapibrėžtumui privačios skolos paklausa labai išauga. Tad suvaldant rizikas atsiveria daug naujų investicinių galimybių. Tokiose situacijose atsiranda unikalios galimybės už geresnes rizikos proporcijas gauti padidintą grąžą. Dabartinė situacija yra tarsi padidintų galimybių metas.

Fondo valdytojas – neseniai prie komandos prisijungęs Vilius Agintas. Vilius sukaupė patirtį dirbdamas Italijos Unicredit banko filiale Lietuvoje bei specializuotame banke PayRay kur buvo atsakingas už daugiau nei 50mln.

Fondo valdymo komandą sudaro savo sričių profesionalai, kiekvienas turintis daugiau nei 10 metų patirtį investicijų, fondų kūrime bei valdyme, specifinių žinių ir patirties nekilnojamojo turto sandorių struktūrizavime.

Pan Baltic Private Debt fondas – į obligacijas investuojantis, informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas. Fondas siekia formuoti diversifikuotą obligacijų portfelį, prisiimant aukštesnę riziką. Fondas gali naudoti skolintas lėšas, taip siekiant padidinti investicijų grąžą. Fondas suteikia finansavimą smulkiam ir vidutiniam verslui, veikiančiam skirtingose pramonės šakose. Fondas siekia investuoti į diversifikuotą obligacijų portfelį, užtikrintą kilnojamu ir nekilnojamu turtu, gautinomis sumomis, atsargomis, laidavimais, garantijomis bei kitomis užtikrinimo priemonėmis.